Kompenzace za zpožděný, zrušený nebo nadměrně rezervovaný let u aerolinky Flybe

Znejte svoje práva

Pokud se váš let zpozdí o víc než tři hodiny, zruší nebo bude nadměrně rezervovaný, můžete získat kompenzaci až 600 EUR.To, na jaké odškodnění můžete mít nárok, zjistíte tady.

Zpožděný let u aerolinky Flybe

Letecké společnosti se zpoždění snaží předcházet. Ne vždycky se to ale povede. A právě od toho je tu Zpozdeno.cz – pomůžeme vám od aerolinky získat kompenzaci v případě, že Váš let nabere zpoždění. Stačí, když si u nás podáte žádost o reklamaci. Naši experti přes práva pasažérů udělají všechno, aby Vám odškodnění vymohli. Vy si jenom počkáte.

Kdy mám nárok na kompenzaci?

To, jestli máte na odškodnění nárok, závisí hned na několika faktorech. Pravidla pro odškodnění, která najdete v nařízení EU 261/2004, platí pro všechny lety ze členských států EU, stejně jako pro všechny lety evropských aerolinek (z EU i zpátky).

Váš nárok krom toho závisí i na příčině zpoždění a na tom, zda ji letecká společnost mohla ovlivnit nebo jí dokonce předejít. Nejčastější důvody zpoždění letu, při kterých vzniká nárok na odškodné, jsou technické problémy a nemoc posádky letadla. Pokud se váš let zpozdí kvůli stávce nebo špatnému počasí, kompenzace závisí ještě na dalších okolnostech.

Krom samotné kompenzace za zpoždění vám Flybe také musí proplatit dodatečné výdaje za jídlo, pití, přepravu a hotel, které jste si museli pořídit během čekání na nový let. I s tímhle vám rádi pomůžeme.

Pokud se vám zpozdil let u Flybe, pomůžeme vám od letecké společnosti získat odškodnění. Podívejte se, na jakou kompenzaci můžete mít nárok. Zjistěte výši svého odškodnění

Zrušený let u aerolinky Flybe

Aerolinky občas ruší lety, což je pro pasažéry velice frustrující. Ve většině případů se vám ale pokusí zarezervovat jiný let s co nejmenší prodlevou. Pokud se vám nabízená alternativa nebude líbit, můžete si požádat o peníze za původní letenku.

Pokud vám zruší let, kompenzace závisí na důvodu, proč k tomu došlo, a předstihu, s jakým vám to letecká společnost dá vědět. Nárok na odškodnění vám může vzniknout v případě, že vám aerolinka Flybe zrušení letu oznámí méně než 7 dní před plánovaným odletem, a vy kvůli tomu do finální destinace přijedete se zpožděním delším než 2 hodiny. Nebo v případě, že vám aerolinka dá vědět méně než 14 dní před plánovaným odletem, a vy kvůli tomu dorazíte se zpožděním delším než 4 hodiny.

Krom samotné kompenzace za zpoždění vám Flybe také musí proplatit dodatečné výdaje za alternativní způsob přepravy, jídlo a ubytování, které jste si kvůli zpoždění museli pořídit. I s tímhle vám rádi pomůžeme. Jde o dodatečnou službu, za kterou neplatíte nic navíc. Zjistěte výši svého odškodnění

Nadměrně rezervovaný let u aerolinky Flybe

Nepustili vás do letadla? Přečtěte si víc o právech cestujícího

K nadměrné rezervaci bohužel dochází docela často. Letecké společnosti rády prodávají víc letenek, než je v letadle doopravdy místa. Nečekají totiž, že všichni cestující dorazí. Pokud se jich ale objeví víc, než je sedaček, vzniká problém. Někteří pasažéři se nemohou nalodit, ačkoliv měli správnou rezervaci včetně potvrzení. Aerolinky v tomhle případě většinou nabízejí odměnu cestujícím, kteří se svého sedadla dobrovolně vzdají a letí později. Pokud tak učiníte, bere se to jako „dobrovolné odepření vstupu na palubu“, kterým vám zaniká nárok na kompenzaci. Pokud se sedadla vzdát nechcete, a společnost Flybe vás do letadla stejně nepustí, jde o „nedobrovolné odepření vstupu na palubu“. V tomhle případě máte nárok na kompenzaci ve výši až 600 EUR na osobu.

Aerolinka krom toho smí zadržet jakéhokoliv pasažéra, který by mohl ohrozit let, a odepřít mu vstup na palubu letadla. Žádnou kompenzaci mu přitom nedluží.

Pokud se do letadla nedostanete z důvodu nadměrné rezervace, společnost Zpozdeno.cz vám případ pomůže vyřídit a získá pro vás oprávněné odškodnění. Zjistěte výši svého odškodnění

Na kolik mám nárok?

Výše kompenzace závisí na délce nabraného zpoždění a na tom, kolik kilometrů uletíte (viz níž):

€250
za let kratší než 1 500 km
€400
za let v rozmezí 1 500 - 3 500 km
€600
za let delší než 3 500 km
* Aerolinka má v některých případech právo kompenzaci snížit o polovinu. Výši svého odškodného najdete tady.

Proč žádat o kompenzaci u Zpozdeno.cz?

Pokud jste měli tu smůlu a zpozdilo se vám letadlo, nejspíš se vám nechce hádat o kompenzaci. Jde o složitý proces, který se může prodražit. To samé platí i v případě zrušeného nebo nadměrně rezervovaného letu. Pokud ale využijete našich služeb, nemusíte se stresovat s jakýmkoliv právním jednáním – celý případ vyřešíme za vás. Zpozdeno.cz zaměstnává experty přes práva pasažérů v letecké dopravě, kteří vám pomohou získat oprávněné odškodnění. Od roku 2012, kdy jsme společnost založili, jsme už kompenzaci získali víc než 694,111 cestujícím. Rádi pomůžeme i vám. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nám zavolat na číslo + 420 234 261 911 nebo napsat email na adresu info@zpozdeno.cz.

Zjistěte víc o svých právech