Zrušili Vám let kvůli koronaviru?

Pomůžeme Vám získat peníze zpátky

Koronavirus už postihl tisíce pasažérů. Hned několik aerolinek proto zrušilo lety do rizikových oblastí. Zkazila vám infekce COVID-19 plány? A znáte vůbec svoje práva cestujícího v letecké dopravě? Čtěte dál – vysvětlíme vám, co přesně může Zpozdeno.cz udělat, aby vám aerolinka proplatila veškeré výdaje.

Co dělat, když Vám aerolinka zruší let

Zpozdeno.cz podle evropského nařízení 261/2004 až doteď vymáhalo náhradu pouze za dodatečné výdaje spojené se zpožděním letu. Nově jsme ale začali pomáhat i pasažérům, kterým aerolinka zrušila let kvůli koronaviru. Rádi vám tak pomůžeme získat odškodné za letenky i dodatečné výdaje.

Je to bohužel docela složité. Nikdo neurčil, zda by vám výdaje měla proplácet sama letecká společnost, nebo cestovní kancelář. Stejně tak je těžké posoudit, kdy má aerolinka nárok žádost zamítnout. Vy se ale nemusíte stresovat – od toho jsme tu my. Postaráme se o váš případ od začátku do konce. A když to bude třeba, půjdeme s ním klidně i k soudu. A to bez příplatku.

Přečtěte si něco víc o svých právech cestujícího:

Co dělat, když vám aerolinka zruší let ještě před odjezdem

Pokud vám letecká společnost zruší let méně než 14 dní před plánovaným odletem, máte nárok na místo v jiném letadle NEBO na vrácení všech peněz. Současná situace bohužel aerolinkám často neumožňuje dát vám novou letenku. Vzniká vám tak nárok na proplacení té původní. Žádnou další kompenzaci už ale nedostanete – koronavirus spadá pod mimořádné okolnosti.

Na odškodnění vám může vzniknout nárok pouze v případě, že letecká společnost zruší let méně než 14 dní před odletem a nenabídne vám alternativní spojení, přestože ho má k dispozici.

Letecká společnost nezodpovídá za náklady na rezervaci hotelu nebo půjčení auta. V tomhle případě se zkuste obrátit na svoji pojišťovnu.

Podejte si žádost o kompenzaci!

Co dělat, když vám aerolinka zruší let a vy už jste v cizině

Pokud kvůli zrušenému letu uvíznete v cizině, aerolinka vás musí co nejdřív dostat zpátky domů. Pokud už nelétá a nemůže vám tak nabídnout jiné spojení, můžete si alternativní let sami najít a rezervovat. Původní letecká společnost vám v tomhle případě musí vrátit peníze za zrušenou letenku, a ještě vám proplatit cenový rozdíl oproti té nové. Kompenzaci můžete žádat i za dodatečné výdaje, které vám vzniknou v průběhu čekání, tj. ubytování a doprava na hotel nebo jídlo a pití. Jenom si nezapomeňte schovat všechny účtenky!

Co dělat v případě, že svůj let dopředu sami zrušíte

Pokud nechcete šířit koronavirus a radši svůj let sami zrušíte, zříkáte se tak nároku na vrácení peněz. Aerolinka neodpovídá ani za žádné další výdaje, které vám vzniknou (třeba za hotel nebo za půjčení auta). To samé platí i v případě, že se rozhodnete cestovat do jedné z rizikových zemí. Zpozdeno.cz vám pak bohužel nedokáže pomoci.

Jak mi může Zpozdeno.cz s kompenzací pomoci?

Tým Zpozdeno.cz ví, co dělat, aby pomohl cestujícím, kterým aerolinka zruší let z důvodu koronaviru – a jak jim zpátky získat peníze. Žádost si u nás může podat každý, kdo má celkové výdaje vyšší než €100 (2 665 Kč). Za poskytované služby si tradičně účtujeme 25 % z výše kompenzace + DPH. A to i v případě, že s vaší žádostí budeme muset k soudu.

Neváhejte a podejte si u nás žádost o odškodnění. Budete to mít raz dva. O zbytek už se postaráme my. A pokud se nám to nepodaří, máte naše služby zcela zdarma. Žádná kompenzace, žádné poplatky.

Podejte si žádost o kompenzaci!